Connect with us

Sporti

Miami Heat, karriera e Chris Bosh në rrezik

Published

on

Dramë te Miami Heat. Karriera e Chris Bosh është në rrezik serioz dhe gjasat që basketbollisti të rikthehet në parket janë fare minimale. Provat e fundit mjekësore të cilave u është nënshtruar shtatlarti amerikan kanë vërtetuar se Chris Bosh ka probleme serioze në mushkëri. Jeta e tij nuk është në rrezik, por vazhdimi i karrierës në NBA, po.Problemet e para për Chris Bosh u shfaqën rreth një vit e gjysmë më parë, por atëherë lojtari iu nënshtrua disa terapive të njëpasnjëshme duke u rikthyer në parket. Megjithatë sezonin e kaluar 32-vjecari zhvilloi në total vetëm 53 ndeshje sepse më pas u detyrua të ngrinte flamurin e bardhë për shkak se iu rishfaqën problemet në mushkri.

Pasi lojtari vendoste të përfundonte përpara kohe sezonin, Miami Heat konfirmoi nëpërmjet faqes zyrtare se rezultatet e analizave që kreu Bosh nuk ishin shumë pozitive. Por edhe pse drejtuesit e skuadrës nga Florida shpresonin te rikthimi i shpejtë i 32-vjecarit mesa duket tashmë ata janë dorëzuar. Shëndeti i basketbollistit është gjëja parësore dhe për momentin Chris Bosh e ka të pamundur të rikthehet mbi parket, madje mediat amerikane theksojnë se karrierës së tij i ka ardhur fundi. Opsioni që Bosh të luajë sërish basketboll është surreal. Lojtari pas largimit të Lebron James nga Miami nënshkroi një kontratë 5-vjecare me Heat-sat dhe është i lidhur me skuadrën nga Florida deri në 30 Qershor të vitit 2019.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending