Miami Heat e pensionon fanelën e Shaquille O’Neal (Foto)

Miami Heat ka vendosur të pensionojë numrin 32 i cili u bart nga qendra e mirënjohur Shaquille O'Neal.

Periskopi.com Sporti

Fanela me numrin 32, është ngritur në sallën “American Airlines Arena” të Miamit dje në ndeshjen kundër Los Angeles Lakers.

neal
Fanela e pensionuar në nderim të Shaquille O’Neal

 

Shaq gjatë viteve që ishte pjesë e Heatit, është bërë kampion një herë dhe është zgjedhur 3 herë “All-Star”.

O’Neal e fitoi unazën e artë me Heat në vitin 2006. /Periskopi/

Shpërndaje në: