Connect with us

Lajme

Meta kërcënon Ramën me dorëheqje

Published

on

Politika shqiptare gjendet në udhëkryq.

Kanë mbetur vetëm edhe tri ditë nga afati i fundit i miratimit të reformës në drejtësi, një nder reformat më të vështira dhe më të debatuara që nga shpallja e pluralizmit në Shqipëri, para 25 vjetësh, shkruan sot Koha Ditore.

Vetëm 48 orë pas paralajmërimit të ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, për dyshen Rama-Basha, se i ishte “sosur durimi”, edhe një politikan shqiptar nuk po e “mbajnë nervat”.

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, të dielën kërcënoi me dorëheqje të tij dhe të ministrave të LSI-së dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme me një qeveri teknike. Ky është kërcënimi i hapur i Ilir Metës ndaj aleatit të tij Edi Rama.

Ambasadori Lu ka paralajmëruar liderët politikë të partive parlamentare në Shqipëri, veçanërisht dyshen Rama-Basha, për të gjetur një marrëveshje për reformën në drejtësi, në të kundërtën reforma do të miratohet, por ato do të qëndrojnë përjetë të mbyllur.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending