Mesut Ozil i rikthehet fushës së gjelbër, debuton me fitore te Fenerbahçe

Periskopi.com Sporti

Ish- mesfushori i Arsenalit, Mesut Ozil sot ka debutuar për herë të parë me fanellën e Fenerbahçes.

Ozil  u inkuadrua në lojë në minutën e 77-të në ndeshjen Hatayspor – Fenerbahçe.

Klubi i Fenerit arriti të fitonte me rezultat 2 me 1.

Me fitore Fenerbahçe tani shkon në kuotën e 48 pikëve dhe gjendet në pozitën e parë.

 

 

Kujtojmë që ndeshja e fundit e Ozil ishtë në qershor të vitit 2020.

 

Shpërndaje në: