Messi sot shkruan historinë me Barcelonën

Periskopi.com Sporti

Barcelona është në kërkim të fitores së tetë radhazi në La Liga dhe të vazhdojë kështu me formën e mirë.

Kataluansit sot nga ora 14:00 do të jenë nikoqir të Cadizit, skuadër e cila ka regjistruar katër humbje radhazi së fundmi.

Kjo ndeshje është e vlefshme për javën e 24-të në kampionatin spanjoll.

Kjo ndeshje do të jetë e veçantë për Lionel Messin, i cili nëse sot luan, do të regjistrojë paraqitjen e tij të 506-të me Barcelonën në La Liga.

Kësisoj, sulmuesi argjentinas do të bëhej lojtari me më së shumti paraqitje në elitën e futbollit spanjoll në historinë e klubit katalunas.

Momentalisht Messi numëron 505 paraqitje, aq sa edhe ish-mesufshori dhe bashkëlojtari i tij, Xavi Hernandez.

Shpërndaje në: