Connect with us

Sporti

Messi si baba për të rinjtë e Barcelonës, ja këshillat që ai ua jep lojtarëve

Published

on

Ylli adoleshent i Barcelonës, Pedri, ka zbuluar se si po mëson shumë nga shoku i skuadrës, Lionel Messi, përcjell Periskopi.

17-vjeçari u bashkua me blaugranët në një transferim prej 5 milion € nga Las Palmas verën e kaluar dhe konsiderohet gjerësisht si një nga produktet më të mira të të rinjve në futbollin spanjoll.

Ai tani është bashkëlojtarë me yllin argjentinas dhe ka këmbëngulur se po e përdor kohën e tij në fushë me kapitenin për të mësuar nga stili i tij i lojës.

“Ai më ndihmon shumë në fushë, Messi po më jep shumë këshilla dhe kjo është e shkëlqyeshme.
“Ai më tha se është mirë të luash në pozicione të ndryshme dhe të ndihmosh ekipin atje ku është e nevojshme. Aty ku gjeneroj më shumë rrezik është në mesfushë, por unë mund të luaj në pozicione të tjera dhe të punoj për të”, ka thënë Pedri për Messin.

Ylli adoleshent – emri i plotë i të cilit është Pedro González López – në ndeshjen e fundit për ish- ekipin, Las Palmas shënoi katër gola dhe bëri gjashtë asistime. /Periskopi

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending