Connect with us

Sporti

Messi organizon lojën, Ronaldo shënon gola

Published

on

Legjenda braziliane e futbollit, Pele, ka folur sërish për dy futbollistët më të mirë në botë, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Ai beson se portugezi është më shumë një golashënues, ndërsa për argjentinasin thotë se është futbollist që organizon lojën.

“Në 10 ose 15 vjetët e fundit, mendoj se Messi është lojtari me qëndrueshmëri të lartë përgjatë gjithë atyre viteve”, deklaroi Pele.

“Cristiano Ronaldo është ndryshe sepse ai shënon gola, ndërsa Messi është më i organizuar”. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending