Connect with us

Sporti

Messi dënohet me 21 muaj burgim në Spanjë

Published

on

Futbollisti i Barcelonës, Lionel Messi, është dënuar me 21 muaj burgim për mashtrim me taksa, kanë bërë me dije mediat spanjolle. Edhe babai i tij, Jorge Messi, ishte dënuar nga viti 2007 deri në vitin 2009 me burgim për shkak të mashtrimit të shtetit spanjoll me një shumë prej 4.1 milionë euro, transmeton Koha.net.

Gjatë gjykimit, prokurorët kanë thënë se vendet ku bëhen më së shumti mashtrime me taksa janë Belize dhe Uruguay. Por Lionel Messi ka thënë se “nuk ka ditur asgjë” për çështjet e tij financiare.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending