Connect with us

Lajme

Mësimdhënësitë sot marrin vendim për testin me shkrim

Published

on

Këshilli Drejtues i SBASHK-ut, sot do të mbajë takimin e radhës, ku do të bëhet publik qëndrimi i mësimdhënësve për paralajmërimin e ministrit të Arsimit, Arsim Bajrami, për një test me shkrim për mësimdhënësit.

Gjatë këtij takimi do të diskutohet edhe raporti nga komunat lidhur me deklarimin e anëtarësisë për Kontratat Kolektive dhe

“Po ashtu. do të  vendoset çka tutje dhe do të flitet për aktivitetet sindikale në vijim”, thuhet në njoftimin e SBASHK-ut.

Ndryshe, SBASHK ka kundërshtuar idenë e ministrit Bajrami për t’i testuar mësimdhënësit, pasi siç kanë thënë ata test është diploma që ata kanë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending