Connect with us

Sporti

Mesazhi rrëqethës i Ronaldos për fëmijët sirianë (Video)

Ylli i futbollit portugez dhe atij botëror, Cristiano Ronaldo ka dalur përsëri me një video-mesazh për gjendjen e fëmijëve sirianë, shkruan Periskopi.

Published

on

Siç e dimë, në Siri po zhvillohet një luftë e ashpër, ku qindra të rritur e fëmijë vdesin në ditë.

Sulmi i fundit nga regjimi i Assadit ndaj fëmijëve sirianë me gaz, ka shokuar gjithë botën, pasi shumë fëmijë e kanë pësuar nga ai sulm.

Ronaldo njihet nga e gjithë bota për bamirësinë e tij dhe solidarizëm, duke dhuruar miliona për shërimin e shumë personav.

“Përshëndetje, kjo është për fëmijët e Sirisë, ne e dimë se ju jeni duke vuajtur shumë. Unë jam një lojtar tejet i famshëm por ju jeni heronjët e vërtetë.Mos e humbni shpresën, bota është me ju. Ne kujdesmi për ju, unë jam me ju”, përfundoi Ronaldo video-mesazhin drejtuar fëmijëve sirianë. /Periskopi/

https://www.facebook.com/SaveChildrenInSyria/videos/1585387928154964/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending