Connect with us

Lajme

Merr flakë autobusi me turistë kinezë në Tajvan, vdesin 26 persona

Published

on

Një autobus turistik tajvanez që po bartte turistë nga Kinda, është aksidentuar në një autostradë në drejtim të aeroportit të martën, duke u përfshirë në flakë dhe duke mbytur të gjithë 26 peronat në bord, ka raportuar stacioni televiziv tajvanez TVBS.

Autobusi po bartte turistë në një turne tetë ditor të organizuar nga agjencia turistike në provincën verilindore të Kinës, Liaoning, kanë thënë autoritetet turistike tajvaneze përmes një komunikate, raporton Reuters.

Shkaktari i zjarrit është i paqartë. Autoritetet tajvanze janë duke e hetuar rastin.

Pasagjerët ishin duke shkuar në Taoyuan, aeroporti kryesor i ishullit në jug të kryeqytetit Taipei, për t’u kthyer në Kinë, ka thënë TVBS.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending