Connect with us

Lajme

Merkel rrit pagën e saj, ja sa përfiton kancelarja

Published

on

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe ministrat e kabinetit të saj vendosën të rrisin pagën e tyre.

Këshilli i Ministrave në Gjermani miratoi rishikimin që rrit rrogën e anëtarëve të kabinetit duke filluar nga 1 marsi i kaluar.

Pagat e qeverisë gjermane rriten me 2,2 për qind nga marsi i kaluar dhe 2,35 për qind më shumë duke filluar nga 1 shkurti i vitit 2017.

Kështu, paga e kancelares Merkel kalon nga 17 992 euro që merr aktualisht në 18 820 euro në muaj. Paga e ministrave rritet nga 14 608 në 15 280 euro dhe e zëvendësministrave nga 11 223 në 11 740 euro.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending