Connect with us

Lajme

Merkel pendohet për refugjatët

Published

on

“Nëse do të mundesha, do ta ktheja kohën mbrapa, shumë, shumë vite më parë, për t’u përgatitur më mirë”. Kjo deklaratë e Angela Merkel pas humbjes së dytë në zgjedhjet vendore, këtë herë në Berlin, flet qartazi për pendesë.

Partia Kristiandemokrate pësoi disfatën e radhës përballë alternativës antiemigrante dhe këtë vetë Merkel duket se ia faturoi mënyrës së menaxhimit të krizës së refugjatëve.

Partia e saj nuk mundet të qeverisë më Berlinin, pasi mori vetëm 17.6% të votave. Pendesën kancelarja e reflektoi edhe kur hoqi sloganin zgjedhor: Ne mundemi t’ja dalim. Partia AFD tani përfaqësohet në 10 nga 16 lande të Gjermanisë. Kjo parti trumbeton qëndrime ekstremiste kundër emigrantëve, çështje për të cilën Angela Merkel ka një koment.

“Asnjë nuk kërkon të ripërsërisë atë situatë, përfshirë këtu edhe mua. Më duhet të punoj më shumë për të shpjeguar politikën e refugjatëve”, thotë Merkel.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending