Connect with us

Lajme

Merkel kërkon shumëfishim të marrëveshjeve për kthimin e migrantëve

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, insistoi sot se Evropa duhet të përshpejtojë luftën kundër imigracionit ilegal duke shumëfishuar marrëveshjet e kthimit të personave në vendet e tyre të origjinës.

Published

on

“Ne duam të stopojmë imigrimin klandestin duke qëndruar në lartësi të përgjegjësive tona humanitare”, deklaroi Merkel në përfundim të një takimi rajonal në Vjenë që mbledh vendet e rrugës migratore ballkanike.

“Është e nevojshme të arrihen marrëveshje me vendet e treta, kryesisht në Afrikë, por edhe me Pakistanin dhe Afganistanin… që të bëhet e qartë se ata që nuk kanë të drejtë për të ndenjur në Evropë do të kthehen në vendet e tyre të origjinës”, shtoi kancelarja.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending