Connect with us

Sporti

Mediet në Zvicër: Kosova na vodhi edhe një lojtar të talentuar

Published

on

Betim Fazliji është futbollisti i radhës i cili ka vendosur që ta përfaqësojë Kosovën në arenën ndërkombëtare.

Mediet në Zvicër kanë reaguar në lidhje me vendimin që Fazliji të aktivizohet për Kosovën.

Përzgjedhësi i Kosovës, zvicerani Bernard Challandes, sot e ka shpallur listën e futbollistëve të ftuar për tri ndeshjet e radhës në muajin nëntor, kurse Fazliji ishte një nga befasitë e kësaj liste.

Kosova si fillim e sfidon Shqipërinë me 11 nëntor për takim miqësor, e më pastaj për takimet e Ligës së Kombeve në Ligën C. Si fillim ndaj Sllovenisë në Lubjanë me 15 nëntor dhe tri ditë më vonë në “Fadil Vokrri”, kundër Moldavisë.

Gazeta më e madhe zvicerane, Blick ka shkruar se Kosova “ua vodhi” një lojtar shumë të talentuar.

Fazliji luan në Zvicër te skuadra St. Gallen.

Ai më parë ka qenë pjesë e grupmoshave të Zvicrës U-21 me të cilën është paraqitur në dy ndeshje.

Betim Fazliji është 21-vjeçar dhe aktivizohet si mesfushor defanziv dhe mund të aktivizohet edhe si mbrojtës.

Falziji është i lindur në Luginën e Preshevës dhe vjen nga fshati Tërrnoc. Karrierën e ka nisur në futbollin zviceran.

Në qershor të vitit 2019, Fazliji e ka nënshkruar kontratën e parë profesionale, ndërsa ka debutuar në korrik të vitit 2019 me klubin e tij St Gallen.

Këtë sezon ai i ka zhvilluar të gjitha ndeshjet me ekipin e parë (gjashtë), ku ka shënuar edhe një gol.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending