Connect with us

Sporti

Mediat spanjolle: Fundi i një epoke

Published

on

Pak kush e kishte imagjinuar se spanjollët do të përgatisnin valixhet për t’u larguar nga Euro 2016 pa kaluar as fazën e 1/8, e aq më pak ndaj një Italia që pasqyrohej si e pashpresë para startimit të këtij kompeticioni.

Marca shkruan “Përfundoi një cikël. Spanja e Del  Bosque sapo ka humbur 2-0 kundër Italisë. Spanja kampione humbet dhe përshëndet Europianin.

Në Barcelonë, faqja e sportit është akoma edhe më dramatike. “Spanja eliminohet nga Europiani.”

AS është akoma edhe më e ashpër se Marca. Jo fundi i një cikli, por fundi i një epoke. Në përmbledhje ajo sulmon lojtarët e Del Bosque: Një pjesë e parë shkatërruese ku De Gea evitoi një goleadë.

E ndërsa italianët janë në festë, gjermanët ironizojnë: Spanja jashtë” Të kaltrit? Gjyshërit italianë janë gati për Loew.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending