Connect with us

Lajme

Mediat serbe: Te shtëpia e Vuçiqit u gjetën armë që mund të shkatërrojnë tanke

E përditshmja serbe Blic raporton se armët që u gjetën afër shtëpisë së kryeministrit serb, Aleksandër Vuçiq mjaftonin sa për të shkatërruar tanket ushtarake.

Published

on

Sipas informatave jozyrtare të së përditshmes Blic,  te parku Jajinci, afër shtëpisë së babait të Vuçiqit, është gjetur raketahedhësi i tipit M-80 (më shumë i njohur si Oil).

Kjo armë ka fuqinë që të shkatërroj edhe tanket, thuhet në shkrimin e gazetës, transmeton Periskopi.

Deri më tash Policia serbe nuk ka dalë me informacione konkrete nëse planifikohej vrasja e Vuçiqit ose jo, mirëpo ministri i brendshëm i vendit, Nebojsha Stefanoviq ka siguruar opinionin se kryeministri është mirë dhe në lokacion të sigurt.

“Jemi shumë të brengosur, ftojmë agjencitë e hetuesisë që të dalin sa më shpejt me informacione”, ka theksuar ai. /Periskopi/

vucii

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending