Connect with us

Lajme

Mediat serbe: Gjeneralët kroatë po e ndihmojnë Haradinajn për formimin e ushtrisë

Published

on

Sipas Gazetës serbe Alo, thuhet se dy gjeneralët e pensionuar kroatë Ante Gotovina si dhe gjeneral-lejtnanti kroat në pension Mladen Markaq, janë duke ndihmuar Kosovën për formimin e ushtrisë, sapo të zgjedhet Ramush Haradinaj kryeministër, shkruan Alo, transmeton Periskopi.

Gazeta serbe shkruan se planet për shndërrimin e Forcës së Ushtrisë së Kosovës në ushtri nuk është vetëm një plan i shkruar në letër por pritet zyrtarizimi i Haradinajt kryeministër.

Gjithashtu kjo e përditshme serbe ka “siguruar” lexuesit e saj se ka në dorë një plan të detajuar për FSK’në.

“Janë vetëm duke pritur formimin e Qeverisë dhe emërimin e Haradinajt kryeministër. Paratë tashmë janë mbledhur dhe armatosja nuk do të jetë problem. Plani është që Gotovina dhe Markaq të jenë këshilltarë”, shkruan Alo me pretendimin se informatat i ka nga një intervistë me një njeri shumë të informuar rreth kësaj çështjeje.

Këto pretendime të Alo, për gazetën i ka konfirmuar edhe gazetari dhe tashmë deputeti i Partisë Progresive Serbe, Milovan Dreçun, i cili ka thënë se janë në njohuri për përfshirjen e gjeneralëve kroatë dhe se gjithçka po bëhet nën ombrellën e NATO-s.

Sipas Dreçun, Kosova tashmë ka siguruar edhe buxhetin për blerjen e pesë helikopterëve dhe pajisjen me armatime të rënda./Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending