Connect with us

Sporti

Mediat në Itali kritikojnë Napolin: Ku është Rrahmani, i cili u pagua 14 milionë euro, pse nuk po luan?

Published

on

Amir Rrahmani është lojtari i vetëm i Napolit që nuk ka luajtur asnjë minutë në ndeshje zyrtare këtë sezon.

Kësaj liste i shtohet Llorente dhe sulmuesi Milik, por situatat nuk janë të ngjajshme. I pari është përjashtuar nga listat evropiane pasi nuk është pjesë e projektit të klubit napoletan, kurse i dyti është i përjashtuar nga të gjitha listat e ekipit.

Rrahmani tani ka rënë në sytë e medieve italiane për këtë fakt, dhe njëra nga to ka shkruar një artikull të cilin e titulloi: ”Ku është Rrahmani? I paguar 14 milionë euro e nuk luan kurrë”.

26-vjeçari nga Prishtina grumbullohet çdo takim, por ende nuk ka debutuar me fanellën e Napolit. Ai u ble në janar, por përfundoi sezonin i huazuar te Hellas Verona. 14 milionë euro kushtoi transferimi i tij, që është goxha një investim nga një skuadër si Napoli.

Ai u ble pasi planifikohej shitja e Kalidou Koulibaly dhe nëse do të ndodhte ajo e Maksimovic. Kriza e koronavirusit bëri që të mos kishte asnjë skuadër potenciale për dyshen dhe ata mbetën në ”San Paolo” dhe kjo i vështirësoi punë Rrahmanit.

Ai tashmë është zgjedhja e katërt e trajnerit Gennaro Gattuso, por ky i fundit e di se tërë ato miliona të shpenzuar për mbrojtësin kosovar nuk duhet çuar kot, sidomos pa i dhënë së paku shansin për ta provuar veten.

Gattuso ka qenë edhe vet lojtar dhe e di që nëse nuk luan është e vështirë të kapësh ritmin. Koha e Rrahmanit që të shkëlqejë mund të vijë nesër, kur Napoli do të takohet me Rijekën në Ligën e Evropës.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending