Connect with us

Sporti

Medalisti olimpik ka frikë nga Donald Trump

Atleti britanez, Mo Farah ka frikë se ai nuk do të lejohet të kthehet për të parë gruan dhe fëmiun e tij në SHBA, për shkak të politikave të presidentit të ri amerikan, Donald Trump.

Published

on

Një nga shtetet që iu ishte ndaluar hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas një urdhëri ekzekutiv të nënshkruar nga Trump, ishte edhe vendlindja e Farah, Somalia.

“Po, kam shqetësime kur të kthehem. Kam pasur probleme më parë, por shpresoj se gjithçka do të jetë në rregull”, shkroi britanezi në një postim të tij në Facebook.

Farah është katër herë fitues i Medaljes së Artë olimpike në vrapim për distanca të gjata. /Periskopi.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending