Connect with us

Sporti

Me shumë mungesa, Milani mposhtet nga ‘Zonja e Vjetër’

Published

on

Ka përfunduar derbi i sontëm i Serie A, mes Milanit dhe ‘Zonjës së Vjetër’, ku këta të fundit triumfuan me rezultat 1:3, shkruan Periskopi.

Serinë e golave për juventinët e nisi sulmuesi italian, Chiesa, i cili shënoi dy golat e parë.

Kurse, golin e tretë në minutën e 76’të e shënoi mesfushori amerikan, Mc Kenny.

Golin e vetëm për rossonerët e shënoi mbrojtësi italian, Calabria, në minutën e 41’të.

Me këtë fitore, Juventusi ngjitet në pozitën e 4’të me 30 pikë, derisa Milani mban kreun me një pikë më shumë se Interi që gjendet në pozitën e dytë me 36 pikë. /Periskopi

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending