Connect with us

Sporti

Me Ronaldon në ekip, inspirimi nuk mungon

Published

on

Askush nuk mund të mohojë se Cristiano Ronaldo jep më të mirën nga vetja në momentet kur duhet më së shumti.

Pak më shumë se pesë javë pasi realizoi penalltinë vendimtare për t’ia siguruar Real Madridit trofeun e Ligës së Kampionëve përballë Atletico Madridit, Ronaldo shënoi një gol dhe asistoi një tjetër për ta dërguar Portugalinë në finale të “Euro 2016” pas fitores 2:0 ndaj Uellsit, përcjell Koha Ditore shkrimin e Reuters.

Kjo ndeshje gjysmëfinale e luajtur të mërkurën është vlerësuar si “Lufta e Galaktikëve”, pasi Ronaldo përballej me ekipin që udhëhiqej nga bashkëlojtari i tij te Real Madridi, Gareth Bale.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending