Connect with us

Sporti

Me këtë notë u vlerësua Granit Xhaka në ndeshjen ndaj Leeds – dha një superasist

Published

on

Arsenali i ka shënuar katër gola dhe i ka pranuar dy sosh në përballjen ndaj Leeds United në Emirates Stadium.

Paraqitja më e mirë e Topçinjve ka bërë që të marrin notë mesatare (6.94) më të lartë në krahasim me mysafirët (6.16).

Për lojtarin e ndeshjes nuk ka dyshimi, pasi Pierre-Emerick Aubameyang (9.3) shënoi het-trik, derisa nota më e ulët ka shkuar për portierin e Leeds, Illan Meslier (4.0), i cili ka marrë notën më të ulët.

Paraqitje solide e Granit Xhakës (6.7) që dhuroi një asistim, ndërsa vlerësimi nuk është i kënaqshëm për Ezgjan Alioskin (5.6), skuadra e të cilit pësoi humbje.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending