Connect with us

Lajme

Me art synohet revitalizimi i hapësirës afër Termokosit

Published

on

Objekti afër Termokosit, që për shumë vjet ka qenë i braktisur dhe është njohur në kryeqytet si hapësirë e rrezikshme, ka bërë që një grup prej 28 personash nga Zvicra e Belgjika, të pasionuar pas artit bashkëkohor, të vijnë për të shprehur artin e tyre, në përpjekje që këtë hapësirë ta kthejnë në hapësirë shoqërore.

Ideja që hapësirat e braktisura t’i kthejnë në shërbim të komunitetit, e ka gjenezën në Bruksel, raporton KTV.

Të ndarë në grupe, ata po mundohen që tërë këtë punë ta kryejnë deri të shtunën.

Por, këta të rinj belgë, kanë gjetur përkrahje edhe nga vullnetarë kosovarë.

Organizatorët kanë treguar se për shfrytëzim të kësaj hapësire kanë pëlqim nga Drejtoria e Kulturës për një instalacion të përkohshëm të artit bashkëkohor nga organet komunale, ç’gjë edhe është konfirmuar nga zëdhënësi Erzen Vraniqi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending