Connect with us

Lajme

Më 4 tetor nis aplikimi për lotarinë amerikane, publikohen rregullat e reja

Published

on

Regjistrimet për Lotarinë DV-2018 do të fillojnë më 4 tetor 2016, ora 18:00, me orën lokale të Shqipërisë dhe do të mbyllen më 7 nëntor 2016, ora 18:00, me orën lokale e Shqipërisë.

Ambasada amerikane në Tiranë informoi sot se udhëzimet për Lotarinë DV-2018 janë publikuar në faqen zyrtare të saj. Po ashtu, ambasada paralajmëron aplikuesit e interesuar që të mos përdorin fotografinë e vitit të kaluar në DV-2017 dhe të heqin syzet kur të dalin në fotografi për lotarinë, pasi në të kundërt do të skualifikohen automatikisht.

Nga data 4 tetor deri në datën 7 nëntor, të interesuarit për DV-2018 mund të aplikojnë tek dvlottery.state.gov.

Ndërkohë ambasada amerikane njofton edhe gjithë të përzgjedhurit për intervistë, që kanë fituar lotarin DV-2017, që të dёrgojnë dokumentet nё Seksionin Konsullor mbi dy javë përpara datës së tyre tё takimit.

“Nёse ju nuk e keni marrё akoma garancinë financiare dhe taksat nga sponsori nё SHBA, ju mund t’i sillni ato sё bashku me vizitën mjekësore nё ditën e intervistës. Dështimi për të siguruar qoftë edhe një nga dokumentet e kërkuara do të rezultojë në moskryerjen e intervistës nё ditën e caktuar dhe vonesa tё gjata”, njofton ambasada.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending