Connect with us

Lajme

McCain: Ushtria të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese

Published

on

Senatori amerikan, John McCain gjatë fjalimit të tij para deputetëve të Kuvendit të Kosovës ka thënë se shndërrimi i FSK-së në ushtri duhet të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese.

”Ky është vendim sovran të cilin mund ta marrin vetëm populli i Kosovës. Kjo duhet të bëhet me angazhimin e të gjitha komuniteteve, duke përfshirë edhe serbët e Kosovës”, ka thënë McCain, raporton Periskopi

Ai po ashtu ka thënë se shpreson që Kosova ta pranojë të kaluarën e dhimshme dhe që të jetë  vendi që i tregon botës se pajtimi është i mundshëm.

Ai ka thënë po ashtu se Shtetet e Bashkuara do të përkrahin Kosovën në aspetin e sigurisë.

”Amerika dhe unë do të jemi me ju”, ka shtuar Mclain./Periskopi/

 

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending