Connect with us

Lajme

McAllister thotë se suksesi i dialogut është esencial për të dyja palët

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë, David McAllister, tha se përparimi drejt rrugës së BE-së si i Beogradit ashtu edhe Prishtinës varet kryesisht mbi progresin e bërë në normalizimin e marrëdhënieve në mes të dyja palëve.

Published

on

 

McAllister në pyetjen se si do të vlerësohet përparimi në normalizimin e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës që është  pjesë e Kapitullit 35, në mënyrë të përgjithshme ose  individuale, ai ka thënë se do të arrihet “përparim në të gjitha fushat “, por që do të analizohen në mënyrë individuale se çfarë ka bërë secila palë.

” Normalizim i marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, shpjegoi ai, do të thotë se të dyja palët duhet të përmbahen në të drejtat dhe detyrimet e tyre dhe se secili nuk duhet t`ia bllokojë rrugën e njëri-tjetrit drejt BE-së.

“Nuk duhet të ndodhë që njëra palë me qëllim ta bllokojë tjetrën. Nëse ky është rast, megjithatë, do të analizohen në mënyrë të detajuar se kush është përgjegjës “, tha McAllister për Tanjug, përcjellë Klan Kosova.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending