Connect with us

Lajme

Mbyllet Ambasada dhe Konsullata franceze në Turqi, kjo është arsyeja

Published

on

 

Ambasada franceze në kryeqytetin turk, Ankara dhe Konsullata franceze Stamboll, janë mbyllur pa paralajmërim dhe deri në njoftimin e radhës, ka njoftuar ambasada franceze.

Vendimi vjen pas informacioneve se mund të ketë sulme ndaj festimeve në Turqi me rastin e 14 korrikut, Ditë së Revolucionit Francez.

“Ambasada e Francës në Ankara, po ashtu edhe Konsullata e Përgjithshme në Stamboll do të mbyllen që nga e mërkura e 13 korrikut, ora 01:00 p.m, deri në njoftimin e radhës”, shkruan ambasada në një deklaratë.

Gjatë ditës ambasada ka anuluar të gjitha ceremonitë për festimet e 14 korrikut në Turqi, me rastin e Ditës së Revolucionit Francez, ka njoftuar Konsullata në Stamboll.

“Informacionet që kemi marrë tregojnë për kërcënime serioze  për festimet e 14 korrikut në Turqi. Si masë parandalimi, ne kemi vendosur në bashkëpunim me autoritetet turke që të anulojmë festimet”, thuhet në njoftimin nga Konsullata. /Periskopi/

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending