Connect with us

Lajme

Mbi 80 % të serbëve në veri nuk paguajnë rrymë

Shërbimet publike të veriut të Kosovës, kanë qenë subjekt i këtij projekti, i cili zgjati gjashtë muaj.

Published

on

 

Në kuadër të projektit  “Ta pyesim Veriun”, në katër komunat veriore të Kosovës, është kryer një hulumtim i cili ka matur shkallën e kënaqësisë së qytetarëve me shërbimet si ujësjellësi, kanalizimi dhe furnizimin e energjisë elektrike dhe deponimit të mbeturinave.

“Ne kemi bërë anketa me 500 qytetarë të rritur në veri të Kosovës”, ka thënë për RTV Kim, drejtori i këtij projekti dhe gazetari Sanja Sovrliq, transmeton Klan Kosova.

Hulumtimi ka treguar se mbi 80 për qind e të anketuarve kanë borxhe ndaj kompanisë të energjisë.

Megjithatë, kur bëhet fjalë për furnizimin me ujë dhe deponimin e mbeturinave shumica e popullsisë në veri nuk marrin faturat.

Projekti “Le të pyesim Veriun” implementohet është mbështetur financiarisht edhe nga Fondacioni i Kosovës për Shoqëri të Hapur (KFOS).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending