Connect with us

Lajme

Mbetet e paaftë për të lindur, Prokuroria mbyll rastin kundër QKUK-së pa ekspertizë të pavarur

Published

on

Një operacion i vitit 2014 i kryer në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK dyshohet se e ka bërë të paftë Shehide Rexhepajn për të lindur fëmijë.

Rexhepaj atë kohë i ishte nënshtruar një operimi për largimin e një ciste, e cila ishte diagnostikuar në vezoren e majtë.

Në fletëlëshimin që QKUK-ja ia ka dhënë kësaj pacienteje kur është lëshuar nga spitali thuhet se me ndërhyrje i është larguar 30 për qind e kësaj vezoreje, ndërsa mjekët ia kanë ruajtur tërësisht vezoren e djathtë.

Por raporte të tjera mjekësore të kryera në klinika private në Kosovë dhe rajon tregojnë se kësaj pacienteje i janë hequr të dyja vezoret. Një gjë të tillë Rexhepaj e ka marrë vesh rreth një viti pasi është kryer operimi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending