Connect with us

Lajme

Mbështetja për Hillaryn vërehet edhe në Washington

Zgjedhjet presidenciale në SHBA kanë marrë vëmendjen e tërë globit.

Published

on

Në sondazhet e bëra në SHBA, kandidatja demokratëve, Hillary Clinton, del si fituesi në garën me republikanin Donald Trump.

Mirëpo, siç raporton “Zeri.info”, gara më e fortë është duke u bërë në Florida, Karolina e Veriut, Ohio, Pennsylvania dhe Virginia. Shtete këto të cilat janë vendimtare për garën presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA).

Nëse Trump i fiton tri nga këto pesë shtete, ia rrezikon fitoren kundërkandidates kryesore të tij, ndërsa nëse i fiton 4-5 shtete, atëherë Clinton do ta ketë humbjen e sigurt.

Ndërkaq, nëse Clinton i fiton këto 4 apo 5 shtete, atëherë pa dyshim se i hapet rruga për në Shtëpinë e Bardhë.

Njëra nga arsyet se pse këto shtete janë vendimtare për zgjedhjet amerikane është se bashkërisht kanë shumë vota elektorale.

Deri të premten e kaluar më shumë se 33 milionë amerikanë kanë hedhur votat e tyre në kutitë e votimit.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending