Connect with us

Lajme

Mbështetësi më i madh i BREXIT, Nigel Farage jep dorëheqje nga posti i kryetarit të partisë

Published

on

Ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Partisë së Pavarur të Mbretërisë së Bashkuar, Nigel Farge.

Lideri i partisë ‘UKIP’ është i njohur si një nga inicuesit dhe përkrahësit më të mëdhenj të daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian, shkruan Independent.

Ai njihej edhe për kritikat e shumta në adresë të Bashkimit Europian.

Partia e tij, madje një herë, kishte akuzuar rënd Bashkimin Europian edhe për çështjen e Kosovës, duke thënë se ‘ka instaluar misione të papërgjegjshme dhe korruptuese në Kosovë”.

Gjatë një fjalimi në Londër, Farage ka thënë se ai kurrë nuk ka synuar të bëhet një ‘politikan karriere’ dhe për këtë arsye, jep dorëheqje. /Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending