Connect with us

Sporti

Mbappe mposht Barcelonën midis Camp Nout

Published

on

Paris Saint Germain e ka mposhtur 4-1 Barcelonën midis “Camp Nou”.

Me një këmbë në çerekfinale.

PSG-ja ka marrë fitore të madhe në udhëtim te Barcelona saqë mund të konsiderohet nga tani me një këmbë në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Të besuarit e Mauricio Pochettinos morën fitore 4-1 kundër Barçës, duke u kthyer në shtëpi me një rezultat tejet favorit për sfidën e kthimit.

Gjithçka nisi siç është më së miri për vendasit.

Lionel Messi shënoi për 1-0 në minutën e 27-të, pas një penalltie të fituar nga De Jong.

Gëzimi zgjati shumë shkurt, në minutën e 32-të, Mbappe barazoi gjithçka, duke shënuar për 1-1.

Në pjesën e dytë, në atë të 65-të, Mbappe shënoi edhe njëherë, për të përmbysur rezultatin.

Pak minuta më vonë, në minutën e 70-të, realizoi edhe i riu Moise Kean, për 3-1.

Në mungesë të Neymar Junior, duhej Mbappe të tregonte fytyrën dhe e bëri, pasi deri në fund shënoi edhe njëherë.

Ai kompletoi het-trikun në minutën e 85-të, duke shënuar golin për rezultatin përfundimtar 4-1. Me këtë fitore të madhe, PSG tashmë është me një këmbë në çerekfinale.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending