Connect with us

Lajme

May: Jam e nderuar që jam zgjedhur kryeministre e Britanisë

Published

on

Theresa May ka thënë se është e nderuar që është zgjedhur udhëheqëse e re e Partisë Konservatore të Britanisë dhe rrjedhimisht kryeministre e këtij vendi.

Duke folur jashtë Parlamentit britanik, May është zotuar se do të ndërtojë një Britani më të mirë dhe se do të nxjerrë suksese prej daljes së saj nga Bashkimi Evropian.

Kryeministri i deritashëm, David Cameron, ka thënë se do t’i dorëzojë dorëheqjen Mbretëreshës të mërkurën.

Cameron, kryeministër qysh në vitin 2010, ka vendosur të tërhiqet pasi Britania, në referendumin e 23 qershorit, ka vendosur të braktisë Bashkimin Evropian.

Cameron e ka vlerësuar si “të fuqishme” dhe “kompetente” zonjën May dhe ka thënë se ajo ka kapacitete për të udhëhequr Britaninë në vitet e ardhshme.

May deri më tash ka shërbyer si sekretare për punë të brendshme.

Rivalja e vetme e zonjës May, Andrea Leadsom, është tërhequr të hënën nga gara.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending