Connect with us

Lajme

Matoshi thotë se shteti lejoi hetim të pavarur për Astrit Deharin, avokati Gashi nuk flet

Analisti Halil Matoshi thotë se Kosova ka lejuar hetim të pavarur ndërkombëtar në rastin e Astrit Deharit.

Published

on

Sipas tij, Qeveria ka kërkuar nga një shtet i fuqishëm i BE-së që të kryej hetime të pavarura nga institucionet dhe politika në rastin e vdekjes tragjike të Astrit Deharit.

I kontaktuar nga Periksopi, avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi nuk ka folur asgjë. Madje as që ka dëgjuar pyetjen: ‘jam i zënë’, tha ai.

E Matoshi vlerëson se Qeveria ka bërë punë të mirë që ka lejuar hetim të pavarur.

“Nji hap i duhun dhe qe munet me hjek gverrin e familjes dhe tane nji shoqnie me bsim te luhatin ne institucionet e shtetit. Ky hap asht i domsodoshem dhe munet me e la shetit perballe qytetareve? Po qysh lahen masanej ata qe i dhane zor e abuzuen politikisht me kete tragjedi familjare? Shteti e ka per obligim me e sqaru tane rastin sepse vdekja tragjike e Astritit e ka historine e vet – pra duhet me kerku qe te perfshihen rreth ketij rasti ne nji hetim te pavarun poashtu nderkombetaret! Tek pastaj munemi me u cliru si shoqni nga ky ankth! “, thotë Matoshi./ Periskopi

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending