Connect with us

Lajme

Matoshi kërkon hetim të pavarur kombëtar për vdekjen e Deharit

Vdekja e Astrit Deharit ka prekur edhe publicistin Halil Matoshi.

Published

on

Matoshi, në një postim në Facebook, shkruan se është i tronditur deri në lot nga ikja e dhunshme në amshim e Deharit. Matoshi thotë se një hetim i pavarur kombëtar duhet të nis menjëherë për t’u zbuluar e vëreta.

Komenti i plotë i Matoshit:

Vdekja e Astritit: Ni damkosje per shoqnine kosovare

Jam i tronditun deri n’lot nga ikja e dhunshme ne amshim e nji djali te ri dhe me gverr se ai vdiq ne burg – ne lirine e Kosoves – qe sigurisht, thelle ne shpirtin e tij e ka dashte, sepse ketu i ka pa andrrat dhe i ka perjetue gzimet e idhnimet dhe i ka projektu synimet!

Sa here vdes dikush njeriu si pjese e njerezimit zvogelohet, por me deke n’burg per shkak te politikes ne rrethana lirie asht dam i madh per ket shoqni qe nuk po rigjenerohet, qe po egersohet perdite, qe po bahet gjithni e ma agresive dhe e pashprese!

Te vret trishtimi kur pas Arbenit edhe vllau i dyte, Astriti i la prindet e familjen ne zi, e miqte te piklluem…

P.S.

Ni hetim i pavarun kombetar duhet te nise menihere per me u zbardh rrethanat e vetehelmimit per mos me lane hapesine me spekulu dhe per mos me i leju askujt qe ni vdekje shume tragjike me e perdor per mesymje politike.

Astrit u prehte ne paqe!

Familjes iu shtofte gajreti!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending