Connect with us

Lajme

 Matoshi ka një porosi të qartë për anikosovarët

Published

on

Analisti i vendit Halil Matoshi ka një selam të qartë për të gjithë ‘antikosovarët’. “Fuck off” (pirdhuni) ishte porosia e tij ndaj a tyre që shprehin antipati ndaj popullit të Kosovës.

Me këtë ai ia ka bashkëngjitur postimit të tij edhe një fotografi në të cilën shihet se si në një protestë të mbajtur në Serbi në prillin e viti të kaluar,  zyrtarë të partisë radikale serbe bashkë me Vojisllav Sheshelin dogjën flamurin e Kosovës në shenjë pakënaqësie për marrëveshjen e Brukselit në mes të Thaçit dhe Daçiqit. shkruan lajmi.net.

Ky postim i Matoshit vjen pasi kohët e fundit sidomos pas ndeshjes në mes të Kosovës dhe Finlandës javën e kaluar, në të cilën ditë po ashtu u zhvillua ndeshja në mes të Shqipërisë dhe Maqedonisë, ndeshje këto për kualifikim në botërorin që pritet të mbahet në Rusi më 2018, pati deklarime jo të këndshme për përfaqësuesen kosovare.

Ishte pikërisht mohimi i kësaj të fundit nga disa zyrtarë politikë dhe përkrahja e madhe që iu bë asaj të Shqipërisë që qoi në ofendim nga më të ndryshmet.

Debati shkoi gjithmonë duke u bërë më i ashpër. Madje edhe analistë nga Shqipëria mohuan përfaqësuesen kosovare duke i përkrahur deklaratat e zyrtarëve kosovarë të cilët “me dashje” nuk e kujtuan përfaqësuesen e Kosovës.

halili

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending