Connect with us

Lajme

Matoshi: Albin Kurti po ia zgjatë jetën “Vëllazërisë Pronto”

Published

on

Publicisti Halil Matoshi e ka komentuar fjalimin e sotëm të deputetit Albin Kurti në një tubim që Lëvizja Vetëvendosje mbajti te Salla e Kuqe.

Albin Kurti po lëshon deklarata luftënxitëse dhe në këtë mënyrë nuk mund të fitohen zgjedhjet, argumenton Matoshi. Turbonacionalizmi i Kurtit, sipas Matoshit, po ia zgjatë jetën, siç e quan ai, “Vëllazërisë Pronto”.

Matoshi ka shkruar në Facebook. Shkrimin e tij të plotë e sjellim më poshtë:

Albin, me retorika luftenxitese nuk fitohen zgjedhjet!

Te lutem Zotni i nderuem Kurti, te lutem shume, shmange kete turbonacionalizem, sepse me kete retorike ti po ua zgjate jeten “Vellaznise Pronto”!

Po cfar lufte me nji shtet qe tashma asht anetare e NATO-s Albin?

Dhe përgjegjësia më e madhe e aleancës është që të mbrojë territorin dhe popullatat e NATO-s.

Neni 5 i NATO-s thotë se një sulm mbi një anëtar është një sulm kundër të gjithëve.

Neni 5 është kërkuar vetëm një herë në historinë e NATO-s, më 12 shtator të vitit 2001, një ditë pas sulmeve të 11 shtatorit në SHBA.

Prandej Albin, ai Nen do te kerkohej edhe ne rast (qe une nuk e besoj) te nji konflikti me Malin e Zi.

Dhe Albin, mbaje mend, shtetet sovrane nuk luftojne ma me guerila (si ish UCK) po me ushtri te rregullta, te cilen Kosova nuk e ka!

Shtetet demokartike te integrueme ne BE dhe nATO, pra nuk luftojne fare me njana-tjetren!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending