Connect with us

Lajme

Marshi “Drejtësi për Astritin” sot në Prishtinë

Sot në Prishtinë, duke filluar nga ora 12:00, do të mbahet marshi i radhës, përmes të cilit po kërkohet drejtësi për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari në Qendrën e paraburgimit në Prizren.

Published

on

Sipas organizatorëve të protestës, mbi 100 organizata, aktivistë, intelektualë e gazetarë, e kanë konfirmuar pjesëmarrjen në marshin e sotëm që do të mbahet në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë.

Protestat “Drejtësi për Astritin”, janë duke u mbajtur në shumicën e komunave të Kosovës, përmes të cilave po kërkohet hetim i pavarur ndërkombëtar për vdekjen e 26 vjeçarit Astrit Deharit në burgun e Prizrenit.

Ai, dhe 5 të tjerë nga Vetëvendosje po akuzohen nga prokuroria për sulm me zolë ndaj Kuvendit të Kosovës. Gjykimi për ta ende nuk ka nisur, ndërsa Astrit Dehari po vuante ditën e 68 të paraburgimit kur ndërroi jetë. Organet shtetërore kanë thënë se ai vdiq nga asfiksia e vetëshkaktuar, por familja përmes avokatit Tomë Gashi dhe lëvizja Vetëvendosje nuk po i besojnë këtij varianti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending