Connect with us

Lajme

Me marrëveshje mund të shkohet në zgjedhje, thotë Veseli

Koalicioni qeverisës nuk i ka votat për ta ratifikuar Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, e ka pranuar kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Published

on

Me gjithë faktin se vlerëson që miratimi i demarkacionit është në interesin shtetëror të Kosovës, Veseli e pranon se ka gjasa që kjo çështje të mbetet pezull, ndërsa e lë të hapur mundësinë që rrugëdalja të kërkohet edhe nëpërmjet zgjedhjeve të parakohshme, me kushtin që për një gjë të tillë të ketë një marrëveshje politike mes partive kryesore parlamentare.

“Nuk është fundi i botës nëse nesër del një opsion me marrëveshje politike në mes të kampit të pozitës dhe opozitës që të shkohet në zgjedhje dhe të kemi normalitet”, ka thënë Veseli në një intervistë për “Kohën Ditore”, në të cilën ka folur edhe në cilësinë e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës.

Në intervistë, Veseli flet edhe për arsyet e ngecjet e perceptuara në punën parlamentare. Kritikon ekzekutivin.

Në intervistë, Veseli ka folur edhe për ndryshimet që duhet të ndodhin në Qeverinë e Kosovës, efektin që do të mund ta ketë funksionalizimi i Gjykatës Speciale, pasojat në parti të skandalit me përgjimet, ndërsa ka dhënë edhe këndvështrimin e tij për polemikën e nxitur nga vizita e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, në Beograd.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending