Connect with us

Lajme

Marrëveshja për ekstradim me SHBA-në, nuk ratifikohet

Published

on

Marrëveshja për Ekstradim e nënshkruar në fund të muajit mars nga ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ambasadori amerikan Greg Delawie, nuk do t’i nënshtrohet procesit të ratifikimit në Kuvendin e Kosovës.
Kjo është bërë e ditur nga përfaqësuesit e ambasadës amerikane dhe nga drejtuesit e institucioneve të Kosovës, pasi vlerësojnë se nuk është i nevojshëm ratifikimi.

Zëdhënësja e ambasadës së SHBA-së në Prishtinë, Michelle Schohn, ka thënë për Zërin se nuk e dinë se kur Kongresi i SHBA-së do ta ratifikojë marrëveshjen për Ekstradim, megjithatë ka shtuar se shpreson që nuk do të ketë vonesa.

Schon ka deklaruar se kjo marrëveshje është ndër më modernet në rajon dhe se do të ndihmojë për të sjellë kriminelet para drejtësisë, qoftë në Kosovë apo SHBA.

Ajo gjithashtu ka bërë të ditur se Kosova i ka kryer obligimet e veta në mënyrë që kjo marrëveshje të hyjë në fuqi posa të ratifikohet nga legjislativi amerikan.

Xhavit Haliti, nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, ka theksuar se marrëveshjet që nënshkruhen nga Presidenti i vendit, nuk kanë nevojë t’i nënshtrohen ratifikimit nga Kuvendi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending