Connect with us

Lajme

Marko Gjuriq sot viziton flotacionin e Trepçës në Leposaviq

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nesër do ta vizitojë flotacionin e kombinatit Trepça në Leposaviq.

Published

on

“Gjuriq do të bisedojë me udhëheqjen, përfaqësuesit e Sindikatës dhe punëtorët e Trepçës”, thuhet në njoftimin e Zyrës për Kosovën, përcjellë lajmi.net.

Kjo është vizita e parë e Gjuriqit në “Trepçë” qëkur Parlamenti i Kosovës miratoi ligjin për Kombinati Trepça, me të cilin ky gjigant është shpallur pasuri nacionale e Kosovës.

Ky ligj është kundërshtuar nga Beogradi zyrtar, mirëpo krerët e shtetit të Kosovës kanë thënë prerazi se për “Trepçën” nuk do të bisedohet me Serbinë, sepse është pasuri e popullit të Kosovës.

Gjuriq vizitën në Trepçë e fillon në orën 15 e 30, ky më pas do të ketë edhe një konferencë për media.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending