Connect with us

Lajme

Marca: Pas sulmit në zemër, Casillas mori fund si futbollist

Published

on

Iker Casillas ka shpëtuar lehtë pas një sulmi në zemër gjatë stërvitjeve të së martës me Porton.

Portieri legjendar spanjoll, Casillas ishte duke stërvitur kur ka ndier dhimbje në gjoks dhe krah, e cila gjë i shkaktoi sulmin në zemër.

Por, fatmirësisht pas intervenimit të stafit mjekësor të ekipit portugez dhe dërgimit me urgjencë në spital, portieri tashmë ndihet mirë dhe i ka shpëtuar më së keqes.

Megjithëse ka një kontratë valide edhe për një vit e gjysmë, duket se karriera për gardianin ka përfunduar.

Sipas burimeve të MARCA-s, mjekët portugez kanë pohuar se më 38-vjeçari nuk do të mund të kthehet në fushat e blerta si lojtar profesionist dhe se tashmë duhet të fillojë një jetë të re.

Personi është mbi çdo sfidë mjekësore dhe në Porto konsiderojnë se suksesi nuk është kthimi i tij i mundshëm, por kthimi në jetën normale.

Ndryshe, Casillas në të kaluarën ka qenë edhe pjesë e Real Madridit dhe ka fituar gjithçka që është e mundur si lojtar i klubeve dhe me kombëtaren spanjolle. 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending