Connect with us

Lajme

Maqedonia prezanton ofertën turistike në Francë

Published

on

Tërheqja e turistëve në këtë vend, informon nga ARMT, zhvillohet përmes ofertës së përshtatur turistike për interesin e detektuar, i cili është i orientuar drejt natyrës së paprekur dhe kulturës së vendit.

“Oferta turistike e Maqedonisë është në konkurrencë me ofertën prej 1.700 tur-operatorëve nga bota, ndërsa më i madh është interesi nga ana e çifteve të reja, familjeve dhe individëve. Interesi i turistëve francez është më i madh për aventurë, vizita të shkurtra në qytete dhe kultura, ndërsa pushimin e tyre, madje 70 për qind nga turistët francez preferojnë ta rezervojnë përmes internetit”, thonë nga ARMT.

Prej ARMT theksojnë se në panairin për turizën në Francë, kanë realizuar takime të shumta në të cilën e kanë prezantuar ofertën turistike të vendit dhe i kanë hulumtuar mundësitë për bashkëpunim me  Trip Advisor, Travel Magazines, Open2Europe, IndigoConsulting

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending