Maqedoni: Pesë të vdekur dhe 53 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Periskopi.com Lajme

Në Maqedoni gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 53 raste të reja me koronavirus dhe 5 persona kanë humbur jetën.

Me të dhënat e fundit numri i personave të infektuarve në Maqedoni numri i përgjithshëm shkon në 483, ndërsa i atyre që kanë humbur jetën shkon në 17, shkruan aslat, transmeton Klan Kosova

Sipas të dhënave numri i 53 rasteve të reja sipas qyteteve është:

Shkup – 13

Strugë – 14

Kumanovë – 8

Shtip – 5

Prilep – 2

Tetovë – 2

Koçan – 6

Veles – 1

Lajmi është në përditësim…

Shpërndaje në: