Connect with us

Sporti

Manchester Unitedi nuk merr më shumë se një barazim në udhëtim te West Bromi

Published

on

West Bromwich Albion dhe Manchester United kanë luajtur baras (1-1) në ndeshjen e xhiros së 24 në Ligën Premier, e cila u zhvillua në ‘The Hawthorns’.

Skuadra vendase shënoi një gol të hershëm (2’), kur Mbaye Diagne priti një harkim nga Conor Gallagher dhe shënoi me kokë.

Në fund të pjesës së parë (44’), rezultati u barazua me golin e Bruno Fernandes, i cili priti një top në zonë dhe shënoi me vole.

Të dyja skuadrat patën rastet e tyre në fraksionin e dytë, ndërkohë që pati një shqyrtim të VAR-it për penallti për Djajtë e Kuq që nuk u akordua.

Shanset vazhduan deri në mbyllje të sfidës, por edhe pas fishkëllimës së fundit të gjyqtarit shifrat ishin identike.

Manchester Unitedi ndodhet në vend të dytë në tabelë me pikë të barabarta me Leicester Cityn që ndodhet një pozitë më poshtë, kurse lideri Manchester City ka shtatë pikë më shumë dhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending