Connect with us

Sporti

Manchester City vazhdon me fitore, rrëmben kreun

Published

on

Manchester City ka fituar ndaj Aston Villas në ndeshjen e mbetur të javës së parë në Ligën Premier me rezultat 2-0.

Pjesa e parë nuk ishte me raste shumë edhe pse City kishte më shumë nga loja.

Me të filluar pjesa e dytë, vendasit filluan me sulme drejt portës kundërshtare.

Ilkay Gundogan dhe Joao Cancelo kishin rastet më të mirë në fillim të kësaj pjesëloje.

Goli erdhi në minutën e 79-të  me  Bernardo Silvan i cili me një goditje të bukur nga distanca për 1-0.

 

Në kohën shtesë City shënoi edhe një herë, kësaj radhe me Gundogan, i cili shënoi nga pika e bardhë (2-0).

Manchester City me këtë fitore kalon në pozitën e parë me 38 pikë, aq sa Leicester, por me një ndeshje më shumë se qytetarët.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending