Connect with us

Sporti

Manchester City në krizë, barazon me Southampton në shtëpi

Manchester City ka dështuar të shënojë fitore në shtëpi ndaj Southampton, duke barazuar 1-1.

Published

on

Për ‘Qytetarët’ kjo është ndeshja e tretë rresht pa fitore në Ligën Premier, as sot nuk arritën më shumë se një barazim në shtëpi me Southamtponin.

Të parët shënuan mysafirët në minutën e 27’, me anë të Nathan Redmond edhe pse skuadra e drejtuar nga Pep Guaridola dominonte me raste dhe posedim të topit.

Reagimi i Manchester City ishte i shpejtë në pjesë të dytë duke barazuar rezultatin përmes zëvendësuesit  nigeraian, Kelechi Iheannacho në minutën e 55’.

Vlen të theksohet se skuadrës se Manchester City iu anulua një gol në pjesë të parë, pasi që John Stones ishte në pozitë jashtë loje. Ky është barazimi i dytë rresht i Manchester City. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending