Connect with us

Sporti

Man Utd ia vazhdon kontratën Sergio Romero (Foto)

Published

on

Sergio Romero ka nënshkruar kontratë të re me Manchester United, që do ta mbajë atë në “Old Trafford” deri në vitin 2021.

Romero erdhi si transfer i lirë nga Sampdoria verën e vitit 2015 si rezerv e portierit spanjoll, David De Gea.

Drejtuesit e ‘djajve të kuq’ dhe vet Jose Mourinho kanë mbetur të kënaqur me paraqitjet e tij dhe kanë vendosur ta shpërblejnë.

“Jemi të kënaqur të njoftojmë se Sergio Romero ka nënshkruar kontratën e re që do ta mbajë atë të lidhur me klubin deri në vitin 2021, me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër”, thuhet në njoftimin e klubit.

“Jam shumë i lumtur që kam nënshkruar kontratë të re. Kush nuk do të dëshironte të ishte në klubin më të mirë në botë? Jam duke shikuar përpara për të arritur më shumë suksese sezonin e ardhshëm. Jam krenar që ish pjesë e finales së Europa League”, tha Romero. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending