Connect with us

Sporti

Man Utd dhe Chelsea në garë të ashpër për yllin e Romës (Foto)

Published

on

Manchester Untied dhe Chelsea janë në garë për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit belg të Romës, Radja Nainggolan.

Dy gjigantët anglez tashmë kanë pasur një ‘luftë’ për sulmuesin belg Romelu Lukaku, të cilën e fitoi United.

Tottenham have underlined their stance Eric Dier will not be sold for any price this summer

Tottenham është deklaruar se nuk do ta shes Dier për asnjë çmim

 

‘Djajtë e kuq’ kanë kthyer fokusin te Nainggolan pasi nuk arritën të bindin Tottenham-in që t’ua shes Eric Dier, raporton “Daily Mail”, transmeton Periskopi.

29 vjeçari në sezonet e fundit ka qenë një nga më të mirët në pozitën e tij.

Chelsea are closing in on  Tiemoue Bakayoko but could still also make a move for Nainggolan

Chelsea është shumë afër kompletimit të transferimit të Tiemoue Bakayako

 

Chelsea edhe pse është afërt transferimit të mesfushorit francez me tipare defanzive, Tiemoue Bakayako, e dëshiron edhe belgun.

The Belgium international could be sold as Roma sporting director begins a rebuilding job

Nainggolan mund të shitet nga Roma për 40 milionë funte

 

Mesfushori belg Nainggolan është hapur për një largim të mundshëm nga Roma edhe pse ai kishte deklaruar publikisht se do të qëndrojë, transmeton Periskopi.

Por drejtori i ri i Romës, Monchi mund ta shesë atë që të bëj fonde për transferime të tjera në gjiganti italian.

Sipas raportimeve Jose Mourinho është një fans i madh i belgut dhe ka urdhëruar drejtuesit e klubit që ta sjellin në Old Trafford.

Roma i ka vendosur çmim prej 40 milionë euro. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending